خانه / محصولات / وب سایت تعاونی مسکن

وب سایت تعاونی مسکن

چرا باید از وب سایت تعاونی مسکن استفاده کنیم؟

اطلاع رسانی به اعضای تعاونی مسکن از مهمترین دلایل اعتماد اعضا به مدیران است

با توجه به تجربه همکاری حدودا ده ساله ای که با تعاونی‌های مسکن و مدیران عامل و هیئت مدیره آنها داشته‌ام به عینه دیده‌ام که محبوب ترین و موفق‌ترین مدیران و هیئت مدیره‌ها آنهایی بوده اند که اعضای تعاونی را از روند پیشرفت پروژه مطلع ساخته‌اند. خیلی از مواقع پیش آمده که پیشرفت پروژه بسیار کند بوده ولی اطلاع رسانی مدیران باعث شده که اعضا به جای اعتراض و شکایت از مدیران، حاضر شده‌اند تا همکاری بیشتری با ایشان داشته باشند که مشکل تعاونی رفع شود. یکی از روش‌هایی که می‌توان برای اطلاع‌رسانی روند پیشرفت پروژه استفاده کرد، وب سایت ویژه تعاونی مسکن است. در ادامه متن روش‌های مختلف اطلاع رسانی را بررسی می‌کنیم.

مدیرانی در تعاونی های مسکن موفق و محبوب هستند که اعضای خود را از روند پیشرفت پروژه مطلع کنند و به آنها نشان دهند. در این صورت هم اعضای تعاونی بهتر همکاری خواهند کرد و هم کارهای مربوط به ساخت و ساز سریعتر پیشرفت خواهد کرد.
برای اطلاع رسانی رونده پیشرفت پروژه به اعضای تعاونی، روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به معرفی هر کدام از آنها می پردازیم

اطلاع رسانی به اعضای تعاونی مسکن از طریق فیلمبرداری از محل پروژه :

به صورت ماهیانه از صحنه پروژه فیلمبرداری کنید، میکس کنید و روی CD یا DVD رایت کنید و در اختیار اعضا قرار دهید. می توانید از یک فیلمبردار برای این کار درخواست کمک نمایید.

اطلاع رسانی به اعضای تعاونی مسکن از طریق عکاسی از پروژه :

یا اینکه عکسبرداری کنید و عکس‌های مربوطه را در تعاونی قرار دهید تا اعضا برای مشاهده به دفتر تعاونی مراجعه کنند. بدترین مشکل این روش این است که دفتر شما هرگز خلوت نخواهد شد و شما نخواهید توانست به کارهای خودتان برسید.

اطلاع رسانی به اعضای تعاونی مسکن از طریق مراجعه حضوری اعضا :

یا اینکه ماهانه اعضا را دعوت کنید و با اتوبوس آنها را به محل پروژه ببرید و توضیحات خود را به آنها بدهید. همچنین به جای اتوبوس می توانید به اعضا اعلام کنید که خودشان در محل پروژه حاضر شوند ولی مطمئنا همه اعضا در ساعت مقرر حاضر نخواهند شد و ممکن است که خیلی از اعضا فرصت حضور در محل پروژه را نداشته باشند.

اطلاع رسانی به اعضای تعاونی مسکنم از طریق وب سایت تعاونی مسکن :

یک وب سایت راه اندازی نمایید و هر زمانی که به محل پروژه می روید با موبایل خود عکسبرداری یا فیلمبرداری کنید و آن ها را به همراه توضیحات مربوطه در سایت خود قرار دهید تا اعضا هر زمانی که فرصت داشتند به وب سایت مراجعه کنند و تصاویر و توضیحات مربوطه را مشاهده کنند. این فقط یک مزیت وب سایت است. با استفاده از وب سایت می توانید تمامی اطلاع رسانی های تعاونی را به بهترین نحو انجام دهید. با توجه به کمبود وقت برای اغلب افراد، وب سایت بهترین روش برای اطلاع رسانی می باشد.

مقایسه روش های اطلاع رسانی از لحاظ هزینه و زمان:
با یک نگاه به جدول بالا می‌توانید پی ببرید که استفاده از وب سایت از لحاظ مالی به صرفه می‌باشد و شما سالانه حداقل ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال از هزینه ها کم می کنید.
در ادامه مطلب به سایر مزایایی که استفاده از وب سایت را ضروری می سازد خواهیم پرداخت.

۱) اطلاع رسانی سریع به اعضا با بهترین کیفیت :
اگر از پروژه فیلمبرداری کنید و در اختیار اعضا قرار دهید، با توجه به هزینه آن مجبور خواهید بود نهایتا ماهیانه یا دو ماه یک بار این کار را انجام دهید. اگر عکسبرداری کنید و در دفتر قرار دهید نیز همین طور. نهایتا به صورت ماهیانه خواهید توانست این کار را انجام دهید. انتقال اعضا به محل پروژه که شاید هر شش ماه یک بار هم قابل انجام نباشد. ولی در صورت استفاده از وب سایت، می توانید تصاویر روزانه پروژه را در سایت قرار دهید تا اعضا، هر زمانی که خواستند بتوانند تصاویر مربوطه را مشاهده کنند.

۲) اطلاع رسانی به اعضا بدون ریسک :
اگر قرار باشد شما اعضای تعاونی را به صورت حضوری و با اتوبوس به محل پروژه ببرید ممکن است با خطراتی روبرو شوید. خدای نکرده ممکن است تصادفی رخ دهد و … . ولی اگر از وب سایت استفاده کنید اصلا نیازی به خروج عضو از خانه نخواهد بود. و به سادگی میتواند به وب سایت مراجعه کرده و تصاویر و مطالب مربوطه را ببیند.

۳) اطلاع رسانی به همه اعضای تعاونی :
با توجه به این که اغلب کسانی که در تعاونی‌های مسکن عضو هستند شاغلند، ممکن است با توجه به تداخل ساعت کاری دفتر تعاونی و دفتر کار عضو، وی نتواند به دفتر مراجعه کند یا به محل پروژه بیاید. ولی اگر از وب سایت استفاده کنید بعد از این که تصاویر و اطلاعات در سایت قرار گرفته اعضای تعاونی در هر ساعتی از شبانه روز می‌توانند به سایت مراجعه کنند و از روند پیشرفت پروژه مطلع شوند.

۴) استفاده از وب سایت به عنوان پانل اطلاع رسانی :
در صورتی که از وب سایت استفاده نمایید نه تنها روند پیشرفت پروژه بلکه هر مطلبی را که خواستید به اطلاع اعضا برسانید را می‌توانید در وب سایت قرار دهید. مثلا صورت جلسات هیئت مدیره، دعوتنامه‌های مربوط به جلسات هیئت مدیره و مجمع و … .

۵) دریافت نظر از اعضا :
در صورتی که بخواهید نظر اعضا را در مسایل مختلف جویا شوید می توانید از یک صندوق در دفتر استفاده کنید. یعنی اعضا باید بیایند و نظر خود را بنویسند و در صندوق بیاندازند.
در صورت استفاده از وب سایت، اعضا می توانند نظرات خود را در هر ساعت از شبانه روز برای شما ارسال نمایند. ضمنا در این روش مشکل خوانا نبودن دست خط، گم شدن نظرات و مسائلی از این قبیل وجود نخواهد داشت.
یکی از مواردی که معمولا در تعاونی‌ها وجود دارد انتخاب نوع کاشی و سرامیک است. شما می توانید تصاویر نمونه‌های موجود را در سایت قرار دهید تا اعضا بتوانند با مراجعه به سایت کاشی و سرامیک خود را انتخاب کنند.

۶) عدم نیاز به حضور فیزیکی اعضا در دفتر تعاونی :
خوب مسلما برای این که بهتر بتوانید به کارهای خود برسید نیازمند یک محیط آرام هستید. اگر اعضای شما برای هر مسئله ای بخواهند به صورت حضوری به دفتر مراجعه کنند آیا شما باز هم خواهید توانست به کارهای مهم خود برسید؟ مسلما خیر. با استفاده از وب سایت حجم رفت و آمدها به دفتر تعاونی شما به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

۱) شرکت تعاونی مسکن ملوانان دریای جنوب

۲) شرکت تعاونی مسکن حضرت رسول

۳) شرکت تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه هنر اصفهان

۴) شرکت تعاونی مسکن سازمان جنگل ها و آبخیزداری

۵) شرکت تعاونی مسکن کارکنان سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

۶) شرکت تعاونی مسکن مصباح

۷) شرکت تعاونی مسکن کارکنان آب منطقه ای فارس

۸) شرکت نامی اریکه پارسیان

۹) شرکت تعاونی مسکن خادمین شهرداری تهران

۱۰) و …

درباره‌ی احمد غفاری

مدیر عامل و بنیان گذار راه حل های پویا هستم، خوشحالم که در کنار یک تیم خوب، برای پیشبرد اهداف مشترکمون فعالیت می کنیم. بزرگترین هدف مشترک ما آسان کردن کارها و جلب رضایت مشتریانمان است. یا حق

همچنین ببینید

نرم افزار تعاونی مسکن مهر ویژه کلیه تعاونی ها

برخی از قابلیت های نرم افزار تعاونی مسکن مهر عبارتند از : محاسبه امتیاز و رتبه اعضای تعاونی مسکن به تفکیک پروژه ها بر اساس استاندارد وزارت تعاون کشور، برآورد هزینه های انجام شده برای هر پروژه، مدیریت چکهای تعاونی، تهیه تمامی گزارشات استاندارد حسابداری، محاسبه جریمه و پاداش ریالی اعضای تعاونی و ...

نسخه رایگان نرم افزار تعاونی مسکن را دریافت کنید.
ارسال از طریق ایمیل و پست پیشتاز (تحویل 48 ساعته)
ما هم از ایمیل های مزاحم خوشمان نمی آید، قول می دهیم اطلاعات شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد.
هزینه ارسال پستی بر عهده ما می باشد.
نام و نام خانوادگی :
شماره تماس :
آدرس ایمیل :
دانلود درختواره استاندارد حسابداری
لطفا نام ، نام خانوادگی و ایمیل خود را وارد نمایید
نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
ما هم از ایمیل های مزاحم خوشمان نمی آید، قول می دهیم اطلاعات شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد.
جشنواره فروش نوروزی سال 1398
بیش از 50% تخفیف واقعی
ما هم از ایمیل های مزاحم خوشمان نمی آید، قول می دهیم اطلاعات شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد.
فقط تا 29 اسفند 1398
نام و نام خانوادگی :
شماره تماس :
آدرس ایمیل :